Bovillës i “del pronari”, “trimi” me makinë bllokon rrugën dhe kërkon 1 mijë lekë për të kaluar

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 27.08.2022, 20:07

Një skandal i vërtetë rezulton se ndodh aktualisht në Bovillë, ku qytetarëve që shkojnë për të vizituar këtë vend u duhet të përballen me një skenë aspak normale.

Një person me një makinë ka bllokuar rrugën tek shkëmbi i Bovillës dhe kërkon 100 lekë të reja për të kaluar, në shkelje flagrante të çdo lloj ligji.

Aty është vendosur edhe një tabelë që mban logon e “Bovilla Restorant” ku thuhet se përdorimi i shkallëve dhe i ballkonit kushton 100 lekë.

Qytetarët e irrituar kanë denoncuar ngjarjen pranë redaksisë sonë dhe kanë dërguar mesazhin e mëposhtëm:

Pershendetje Joq, ka arritur puna ku kane zaptuar edhe shkembin e Bovilles, ishte nje person tek makina si roje edhe nuk te linte te kaloje pa paguar leke. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit