Në vend të protestojnë, shqiptarët preferojnë të mbajnë rradhë në kufi për të blerë më lirë naftën në Maqedoni

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.08.2022, 22:01

Shqiptarët me sa duket preferojnë më mirë të qëndrojnë në rradhë në kufi për të marrë naftë të lirë në vendet fqinje sesa të protestojnë për të drejtat e tyre si konsumatorë dhe për uljen e çmimit në Shqipëri.

Kështu një qytetar ka dërguar një video pak më parë nga Maqellara, nga pika kufitare e Bllatës që lidh vendin me Maqedoninë e Veriut.

Nga video duket se rradhët janë të gjata dhe gjithçka bëhet vetëm për një qëllim, për të marrë karburant me çmim shumë më të lirë sesa në Shqipëri.

Sipas qytetarit aktualisht në Maqedonin e Veriut një litër naftë shitet me rreth 175 lekë, ndërsa në Shqipëri pas rritjes së fundit, një litër kushton 239 lekë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit