Qytetarja denoncon: Shkuam në Divjakë, na kërkuan lekë në hyrje të rërës

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.08.2022, 21:16

Një qytetare ka dërguar një denoncim pranë redaksisë së Joq Albania ku denoncon një ngjarje të habitshme që i ka ndodhur ditën e sotme. Ajo shprehet se shkoi në plazhin e Divjakës dhe në hyrje të rërës i kërkuan të paguanin 100 lekë të reja.

Qytetarja denoncon se jo vetëm ky është i vetmi plazh ku hyrja është me lekë, por nuk kishte as faturë, por thjesht një tip bilete pa çmim të shënuar dhe me vulë të printuar, jo të njomë.

Në vijim denoncimi:

Pershendetje Joq! Sot ne plazhin e Divjakes ne hyrje te reres na kane kerkuat te paguajme 100 leke te rinje. I vetmi plazh qe hyrja eshte me leke.. Makina ishte familjare dhe jo trasport. Jepet nje fature pa e shenuar cmimin e pageses ne te, me vulen e Bashkise, ku ne shqiperi reren e ka Ministria e Mjedisit, vula nuk eshte e njome por e printuar. (Gje qe nuk lejohet). Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit