Djali gjen objektin e çuditshëm në malet e Kukësit në lartësinë 1500 metra

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.08.2022, 20:37

Një qytetar ka kontaktuar me redaksinë e Joq Albania pasi ka gjetur një objekt që ai mendon se është i vjetër, në malet e Kukësit. Objekti është gjetur në një thellësi rreth 40 centimetra nga toka, në lartësinë 1.500 metra.

Ai mendon se objekti mund të jetë me interes nga arkeologët dhe kërkon ndihmën e profesionistëve për të gjetur se çfarë mund të jetë.

Mesazhi i qytetarit:

Pershendetje JOQ kam gjetur dicka interesante edhe nuk e di cfare eshte, nese munde ti pyesesh arkeologet cfarë mund te jete? Vlen te theksohe qe ky objekt eshte gjetur ne alpet e Kukesit ne nje thellsi 40 cm ne lartësinë rreth 1500 metra. Faleminderit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit