“Bjeri b*th*s hapur kollovar”/ Pse i harroi Noizy “të pasmet” e Ledion Liços?

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.08.2022, 22:17

Disa vite më parë pati një incident midis Ledion Liços asokohe prezantues i spektaklit Top Awards dhe Noizyt. Ky i fundit nuk u paraqit fizikisht në mbrëmjen finale të eventit çka solli një reagim publik të Ledion Liços gjatë prezantimit të spektaklit.

Liço pas përshëndetjes së të ftuarve, u ndal disa çaste tek Noizy ku tha ndër të tjera se: “Noizy do të duhej të ishte këtu, por ai erdhi në prova me makinën e tij ‘Ferrari’. Kështu është kur shet mend me ‘Ferrarin’ e shokut”.

Si duket Noizyt nuk i pëlqeu ky etiketim dhe reagoi pak orë më vonë në instagram në një postim ku shkruhej: “Mbreti i xhunglës ecën vetë! Fuck your Awards Ledion Liço! Shko bjeri b***ës por bjeri haptas! Mos mbaj të dashur sa për mos të të dalë nami. Kollovar që jeton me lekët e të dashurës bitch boy (mashkull k**vë). Ty s’ta bleu mami, as babi, ta bleu e dashura”.

Nëpërmjet këtij komenti Noizy aludonte se Ledion Liço ishte gay dhe se të pasmet e tij i përdorte fort për këtë punë. Por Noizy e këshillonte që meqë ishte gay, të mos i lëvizte të pasmet e tij lart e poshtë fshehtas, por hapur. Madje Noizy shkoi akoma më tej ku e akuzoi se mbante të dashur sa për të mos i dalë nami.

I pyetur po atë mbrëmje nga mediat për një reagim, Ledion Liço u shpreh: “Nuk kam asnjë koment për këtë. Njerëzit janë të lirë në faqet e tyre në Instagram apo Facebook…”, duke mos pohuar apo mohuar faktin që “i binte b*th*s” siç e akuzonte Noizy.

Mirëpo për habi, 6 vite më vonë, në korrik të këtij viti, Noizy i pyetur nga mediat për këtë incident duket se “ndërroi pllakën”.

Ai u shpreh: “Nuk do të merrem kush e ka fajin më, dua të hapim një epokë të re. Mund të kishte ndodhur dhe më shpejt ky pajtim, po angazhimi i tepërt nuk më ka dhënë kohë as të reflektoj, udhëtimet e shpeshta jashtë shtetit. Mund të jem tre ditë në Shqipëri dhe më pas jam me koncerte jashtë shtetit. Nuk kam pasur mundësi të flas me Ledionin, e kam menduar, nuk kam qenë asnjëherë kundër të pajtoheshim. Mund të ishte më ndryshe, por në nerva e sipër nuk e kontrollova dot veten”.

Është tepër e çuditshme në fakt se përse Noizy “i harroi” të pasmet e Ledionit “duke hequr dorë” tashmë prej tyre. Ju si mendoni?

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit