Theret me thikë një i burgosur në burgun e Idrizovës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 06.08.2022, 16:09

Një i burgosur është therur me thikë në hapësirat e Burgut të Idrizvës.

Rastin e kanë konfirmuar nga Mnistria e Punëve të Brendshme.

“Më 06.08.2022 në ora 00:20 në SPB Shkup, nga Qendra Ndëshkuese Përmisuese, Burgu Idrizovë është raportuar se rreth orës 23:40 në një nga repartet në institucionin i dënuari me iniciale S.M (36) nga Struga është lënduar me send të mprehtë. Personi në fjalë është transportuar në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza” për tretman mjekësor”, thonë nga MPB.

Prej aty njoftojnë se po merren masa për zbardhjen e rastit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit