Zjarr në një sipërfaqe me ullishte në Krujë, rrezikohen disa banesa

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.08.2022, 14:10

Një vatër zjarri ka shpërthyer ditën e sotme në lagjen Meçe të Krujës në afërsi të Kalasë. Mësohet një sipërfaqe me shkurre e ullishte është përfshirë nga flakët duke vënë nën rrezik edhe banesat përreth. Favorizuar edhe nga era zjarri është përhapur me shpejtësi në gjithë sipërfaqen me ullishte.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit