Po luante në rrugë me motrën, 9-vjeçarja theret me thikë nga një burrë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 05.08.2022, 07:51

Mediat angleze kanë bërë publike momentin kur 9-vjeçarja Lilia Valutyte është goditur me thikë nga një person në rrugë, ndërsa ishte duke luajtur jashtë kafenesë ku punonte nëna e saj.

Siç shihet edhe nga pamjet e bëra publike nga “The Sun” Lilia e vogël dhe motra kanë qenë duke luajtur, ndërkohë që një perosn me thikë afrohet dhe e qëllon për vdekje.

Menjëherë forcat e policisë aty pranë i shkojnë pranë vogëlushes për t’i dhënë ndihmën e parë, por ishte e kotë, pasi 9-vjeçarja ka ndërruar jetë pasi thika i kishte prekur organet jetësore.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit