Gjendet një trup i pajetë në afërsi të Liqenit të Tikveshit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 16:02

Një veturë me targa të Manastirit dhe trupi i një personi të ndjerë mashkull është gjetur mbrëmë në një rrugë anësore në afërsi të Liqenit të Tikveshit afër Kavadarit, njoftojnë nga Prokuroria.

“Për shkak të terrenit të vështirë, ekipet policore nga Kavadari dhe SPB Veles kanë kryer sot kontroll në vendin e ngjarjes.

Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Kavadar ka lëshuar urdhër për autopsi në trupin e të ndjerit për të përcaktuar shkaqet e vdekjes, si dhe për analizë të ADN-së që do të përcaktojë identitetin e tij”, thonë nga atje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit