Van Dijk: Haland do të na e bëjë jetën të tmerrshme

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 02.08.2022, 14:05

Liverpooli fitoi para 3 ditësh Superkupën e Anglisë, pasi mundi Cityn 3-1 në finale. Dueli personal në këtë përballje ishte Van Dijk-Haland.

Holandezi ia doli ta neutralizojë sulmuesin norvegjez, por është koshient se vështirësia është e madhe.

Van Dijk tha se Haland ka shumë cilësi dhe do jetë problem për çdo kundërshtar.

Ai u shpreh:

Ka shumë cilësi që ua bëjnë jetën të vështirë mbrojtësve. Do t’ua bëjë jetën mbrojtësve të Premier Leagues, përfshirë dhe mua.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit