Kovaçevski: Të festojmë Ilindenin në harmoni dhe unitet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 09:40

“Ilindeni është krenaria jonë, udhërrëfyesi ynë. Ilindeni është forca jonë për të ardhmen!”, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski në urimin me rastin e festës së Ilindenit.

Kryeministri bëri thirrje që të festohet festa në harmoni dhe unitet.

“Ilindeni i lumtur dhe jetëgjatë – Festa e Republikës. Le ta festojmë në harmoni dhe unitet.

Sot ne nderojmë dy Ilindenët e vitit 1903 dhe 1944, themelet e shtetit maqedonas, gjuhën dhe identitetin maqedonas dhe shprehim mirënjohje të përjetshme për banorët e Ilindenit dhe Asnomit për angazhimin dhe vizionin e tyre për një shtet modern, sovran, të pavarur.

Ilindeni është krenaria jonë, udhërrëfyesi ynë. Ilindeni është forca jonë për të ardhmen!”, ka shkruar kryeministri Kovaçevski në Facebook.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit