Deri në fund të javës mot i nxehtë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.08.2022, 15:10

Vijon periudha e motit kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë me një rritje graduale të temperaturave ditore, njoftoi DPHM.

Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit do të fryjë erë e fortë veriore.

Temperaturat minimale deri në fund të javës do të lëvizin nga 10 deri në 23 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ditore do të lëvizin nga 30 deri në 39 gradë Celsius.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit