Lëshohet “sirena” në veri të Mitrovicës, alarm për t’u mbledhur

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31.07.2022, 18:03

Para pak minutash është lëshuar alarmi i qytetit që njihet si “uzbuna”.

Ai konsiderohet si alarm i qytetit, mirëpo në veri përdoret si sinjalizim për t’u mbledhur,raporton jepizë.

Kjo lidhet me zhvillimet e fundit rreth targave dhe reciprocitetit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit