Manchester City prezanton për tifozët shallin që tregon emocionet dhe mat rrahjet e zemrës

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 28.07.2022, 09:31

Manchester City ka prezantuar një risi për tifozët e tyre pasi ka përgatitur një shall që do të ketë një çip të integruar dhe që do të masë rrahjet e zemrës dhe do të tregojë se si ndryshojnë emocionet e tifozëve gjatë ndeshjes.

Në bashkëpunim me kompaninë Cisco, klubi nga Etihad do t’u dhurojë tifozëve që dëshirojnë një shall me një çip të ngulitur në të. Ky sensor duhet të vendoset në pjesën e pasme të qafës në mënyrë që të funksionojë.

Çipi do të mbledhë sinjale gjatë gjithë ndeshjes dhe në bazë të këtyre të dhënave do të shihet se si reagon tifozi ndaj golave ​​të shënuar dhe të pësuar, rasteve të humbura dhe momenteve të papritura gjatë ndeshjes.

Përveç kësaj, shalli do të masë rrahjet e zemrës dhe temperaturën e trupit. Shalli do të ofrojë gjithashtu të dhëna se si ndihen fansat në situata të ndryshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit