Frikë nga protesta? Polici rrugor bllokon hyrjen e parkimit tek Sheshi Skënderbej

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 07.07.2022, 18:44

Ditën e sotme pritet të mbahet në Tiranë një protestë kundra qeverisë dhe Ramës. Por duket se kjo ngjarje ka shkaktuar disa reagime të çuditshme nga ana e policisë. Kështu një qytetar shprehet se në mënyrë të habitshme një polic rrugor ka bllokuar hyrjen e automjeteve tek parkimi nëntokësor i Sheshit Skënderbej. Nuk dihet se përse polici po e bënë këtë veprim e aq më tepër pak kohë para fillimit të protestës.

Në vijim mesazhi i qytetarit:

Pershendetje Joq, Flash fact! Efektivi i policise rrugore bllokon hyrjen e parkingut ne sheshin Skenderbej ne menyre qe te pengohen protestuesit per te mundur te aksesimin ne proteste!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit