Nuk pranonte ndarjen, 34-vjeçari i prish shtëpinë me kamion ish-të dashurës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 03.07.2022, 15:16

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli.

Një shofer ka kamioni prishur qëllimisht shtëpinë e ish-të dashurës, ndërsa dy fëmijët ishin brenda.

Derek Wellington 34 vjeç përplasi dy herë në shtëpinë në East Kilbride, South Lanarkshire, duke bërë që banorët e 7 shtëpive të evakuoheshin dhe dy banesa të shkatërroheshin.

Fatura për dëmin arriti në 475,000 £.

Wellington u deklarua fajtor për një sërë akuzash, duke përfshirë sjelljen e qëllimshme dhe të pamatur që rrezikoi jetën e disa personave.

34-vjeçari ishte liruar me kusht pas disa muajve burg pas një incidenti të mëparshëm ku ai sulmoi të dashurën Sara Cassidy në një hotel në Edinburg.

Atij iu tha të qëndronte larg 33-vjeçares pasi e goditi me kokë, e tërhoqi zvarrë dhe e përplasi pas një muri.

Por, pavarësisht urdhrit të gjykatës burri rifilloi kontaktin me ish-in.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit