Kamioni përplaset me makinën, 27-vjeçarja në Berat niset drejt Traumës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02.07.2022, 15:06

Një ngjarje tejet e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të shtune në rrugën nacionale Berat-Dimal.

Mësohet se një kamion është përplasur me një makinë “Polo” e për pasojë një vajzë është plagosur rëndë.

E plagosur ka mbetur Justina Gjata, 27 vjeçe. E reja është nisur me urgjencë drejt Traumës, pasi ndodhet në gjendje të rëndë.

Aksidenti ka ndodhur reth orës 12:00, në aksin rrugor Dimal-Berat, pranë Rrethrrotullimit, shtetasja J.Gj., 27 vjeçe, duke drejtuar mjetin tip Volkswagen, është përplasur me një mjet tip Kamion.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit