Dy vjeçarja dhe dadoja bien në pishinë, ndërron jetë e vogla

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02.07.2022, 08:18

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Bolonja të Italisë ku një vajzë dy vjeçe dhe dadoja e saj kanë rënë në pishinë.

Për pasojë ka ndërruar jetë 50-vjeçarja, e cila ka rënë pa ndjenja në ujë. Deri më tani janë hedhur disa hipoteza në lidhje me ngjarjen që përfundoi tragjikisht.

Në një prej tyre gruaja mund të ketë humbur ndjenjat duke tërhequr edhe vajzën, ndërsa një opsion tjetër mund të jetë shpëtimi i vogëlushes nga pishina.

Emri i gruas ishte Chona Cura, ishte 50 vjeçe dhe ishte me kombësi filipinase.

Ende nuk është zbardhur e saktë dinamika e ngjarjes pasi nuk kishte dëshmitarë, duket se dado u sëmur teksa luante me fëmijën: i ra të fikët, e la të voglin. ndaj vetes.

Megjithatë, nuk përjashtohet që fëmija të ketë rënë në pishinë, gruaja është përpjekur ta shpëtojë dhe mes lodhjes dhe frikës është ndjerë keq. Për t’i gjetur punonjësit e tjerë të vilës. Për ngjarjen dje është njoftuar avokati kujdestar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit