Pas Kinderit, fabrika më e madhe në botë e çokollatës rezulton me salmonelë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.07.2022, 12:47

MILIONA njerëz mund të përballen me mungesë çokollate pasi një shpërthim i salmonelës ndaloi prodhimin në fabrikën më të madhe të çokollatës në botë. Një fabrikë çokollate në Belgjikë ka mbyllur përkohësisht dyert e saj pasi zbuloi salmonelë në një grumbull prodhimi. Prodhuesi zviceran i çokollatës Barry Callebaut ndërpreu prodhimin në fabrikën në Wieze, Belgjikë, të hënën. Fabrika Wieze është fabrika më e madhe e çokollatës në botë pasi është një prodhues global i produkteve të kakaos dhe çokollatës. Në deklaratën për mediat, kompania thotë:

Për Barry Callebaut, siguria ushqimore është parësore. Programet tona të sigurisë ushqimore na lejuan të identifikonim shpejt lecitinën si shkaktarin. Lecitina është një substancë yndyrore që përdoret për të lidhur së bashku përbërësit e tjerë të çokollatës.

Kompania tha se ka marrë masa paraprake, duke përfshirë tërheqjen e të gjitha produkteve të prodhuara që nga koha e testimit. Prodhimi në Wieze do të mbetet i pezulluar deri në një njoftim tjetër. Kompania, e cila bëri gati 8 miliardë dollarë në shitje gjatë vitit financiar 2020-2021, prodhon çokollatë për prodhues të tjerë çokollate, duke përfshirë çokollata të vogla dhe marka me emra të mëdhenj si Nestle, Hershey, Mondelez dhe Unilever.

Burimi:thesun Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit