Ngjarje e pa precedentë! Fletushka kundër fesë islame hidhen para xhamisë “Dine Hoxha”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.07.2022, 12:03

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për një ngjarje të paprecedentë që ka ndodhur në xhaminë "Dine Hoxha" te Rruga e Kavajës. Mësohet se para kësaj xhamie janë hedhur disa fletushka me shkrime kundër fesë islame. Mësohet se edhe drejtoria e antiterrorit ka kryer hetime në lidhje me këtë ngjarje e cila po hetohet si "Nxitje e urrejtjes fetare".

Ende nuk ka shumë informacione në lidhje me këtë ngjarje dhe as autorët që mund të fshihen pas.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit