Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 29.06.2022, 18:51

Komisioni Rregullator për Energjetik dhe Shërbime të Ujit të Republikës së Maqedonisë ka miratuar vendim me të cilin çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht për 0,83% në krahasim me vendimin e datës 27.06.2022.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe mazutit M-1 NS nuk ndryshojnë, ndërsa çmimi me pakicë i EURODIESEL (DV V) zvogëlohet për 2,50 denarë/litër.

Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me këto çmime:

EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 109.00 (denarë / litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 111.50 (den/litër)

EURODIESEL BS (DE V) do të shitet për 106.50 (denar/litër)

Vaj për djegie – Ekstra i lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 105.00 (den/litër).

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit