Çmimi i energjisë elektrike në RMV rritet mesatarisht për 7,3%

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 29.06.2022, 15:39

Kryetari i Komisionit Rregullator të Energjetikës, Marko Bislimovski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se çmimi i energjisë elektrike në vend do të rritet për 7,3 për qind.

Bislimovski tha se janë miratuar edhe katër bllok tarifa, të cilat kanë mundësuar që rritja të është vetëm 7,3 për qind, përndryshe sipas tij çmimi i energjisë elektrike do të ishte ishte në këtë 17.74 për qind.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit