Nga pakujdesia e shoferit, vetura përfundon në ujrat e liqenit të Ohrit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 28.06.2022, 17:11

Pushuesit e një pjese në plazhin e Ohrit sot kanë përjetuar një situatë jo të këndshme, pasi një veturë ka përfunduar në ujrat e liqenit duke kaluar shumë pranë tyre.

Automjeti i tipit “Toyota Yaris” nga pakujdesia e shoferit, ka kaluar shumë pranë pushuesve dhe ka perfunduar në ujrat e liqenit të Ohrit, ndërsa fatmirësisht nuk ka pasur pushues të lënduar edhe pse zona ka qenë e mbushur me pushues.

Pushuesit që kanë qenë prezent ne vendngjarje kanë vendosur në dispozicion një mjet ndihmës, bager, me ç’rast kanë tërhequr veturën jashtë ujrave të liqenit.

Nga Sektori për Punë të Brendshme – Ohër akoma nuk kanë dhënë detaje shtesë lidhur me rastin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit