Tregu i kafshëve në Kumanovë, ja si është situata para Kurban Bajramit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.06.2022, 16:54

Pamje e zymtë që në hyrje-dalje. Disa lopë, dele, dhi dhe asgjë më shumë. E tillë ishte situata sot në tregun e kafshëve të Kumanovës, që ekziston prej shumë vitesh.

Që në orët e para të mëngjesit në tregun e kafshëve për të parë atmosferën në vigjilje të Kurban Bajramit,raporton opentv, Kilogrami i kafshëve të gjalla shkonte deri në 3 euro.

Tregtarët që i kishin nxjerrë në shitje kafshët e tyre ankohen se njerëzit nuk kanë para për të blerë kafshë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit