Gjyshi pensionist 83 vjeç lë shtatzënë 35-vjeçaren

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 24.06.2022, 01:26

Një mjek i cili u bë baba i një foshnje të seksit mashkull në moshën 83-vjeçare thotë se ai jeton çdo ditë me mendimin se nuk do të arrijë ta shohë djalin e tij të rritet.

Eksperti i të ushqyerit Alberto Cormillot thotë se ai bën gjithçka që mundet tani për t'i dhënë fëmijës sa më shumë kujtime të jetë e mundur.

Gruaja e tij, Estefania Pasquini, 35 vjeç, mbeti shtatzënë pavarësisht moshës së Cormillot. Ai thotë se është i përfshirë në mënyrë aktive në rritjen e djalit të tij, Emilio.

Ai thotë: “Unë jam i vetëdijshëm se jeta nuk është e përjetshme. Unë do ta shoqëroj deri në një moment të caktuar. Derisa të ndodhë kjo, unë planifikoj të shijoj çdo ditë në maksimum dhe të bëj plane që janë më afatshkurtra, që do të thotë se e shijoj çdo ditë sa më shumë që të mundem.”

Duke menduar për të ardhmen, Cormillot vazhdimisht lë mesazhe audio që djali i tij t'i dëgjojë kur ai të mos jetë më.

Ai tha: “Edhe pse ai është ende një fëmijë, ai ka një numër telefoni në WhatsApp në të cilin unë regjistroj audio dhe i dërgoj video.”

83-vjeçari bën çmos për t'i dhënë fëmijës sa më shumë kujtime. "Unë nuk i mbidramatizoj gjërat, thjesht regjistroj realitetin e jetës."

Ai tashmë ka dy djem të rritur, Renee dhe Adrian, dhe tre mbesa. Gruaja e tij e parë, Monika Arborgast, vdiq në vitin 2017.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit