‘Vëllai’ i Ramës nga Brukseli: Harrojeni se Serbia do ta njohë Kosovën, mos prisni fare për këtë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.06.2022, 11:01

Në samitin e BE në Bruksel, veç Edi Ramës do të jetë edhe ‘vëllai’ i tij, presidenti serb Aleksandër Vuçiç.

Ai u përgjigj pyetjeve të disa mediave prezente në Bruksel, ndërsa i pyetur nga gazetari kroat nëse pret kritika në Samitin BE-së për mosvendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë.

Vuçic tha se ka përgjigje për çdo kritikë.

“E pres apo jo, do të marrë një përgjigje”, tha Vuçiç.

Ai u pyet edhe lidhur me mendimin që kishte pas deklaratës së Olaf Scholz i cili tha më herët se pret që Serbia ta njohë Kosovën, por Vuçiç u përgjigj shkurt: “Edhe unë i thashë që mos të presin fare për këtë.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit