Skandaloze: Kapet 10-vjeçari me armë në çantën e shkollës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.06.2022, 21:45

Bartja e armëve nga të miturit është kthyer në dukuri shqetësuese në Kosovë. Edhe vet policia e ka deklaruar se vazhdimisht raportohen raste të ndryshme të posedimit të armëve nga të miturit e të rinjtë.

E një rast i tillë ka ndodhur edhe sot në fshatin Nadakovc të komunës së Vushtrrisë.

Siç raporton Sinjali, drejtori i shkollës fillore në këtë fshat, ka marrë informacione se disa nxënës mund të posedojnë gjëra të kundërligjshme.

Në përcjellje të tyre, ai ka kapur mat një 10-vjeçar tek i cili ka gjetur një armë tytëshkurtër.

Lidhur me këtë ai menjëherë ka njoftuar organet e rendit, ku njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë konfiskuar armën që u gjet tek i mituri.

Po ashtu është shoqëruar në stacion policor për intervistim babai i fëmijës, i cili u përgjigj në pyetjet e hetuesve në cilësinë e të dyshuarit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit