“Dardha bie nën dardhë”/ Djali i Messit driblon të gjithë kundërshtarët dhe shënon supergol

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 20.06.2022, 15:03

Lionel Messi duhet të jetë i lumtur për djalin e tij, Mateon, pasi vogëlushi është duke ecur në gjurmët e të atit. Ai ka dhuruar spektakolët në grupmoshat e tij, teksa i ka mrekulluar të gjithë me golin e shënuar së fundmi, i cili është bërë viral në rrjetet sociale. Goli i ngjason stilit që babai i tij shënon zakonisht.

Duke dribluar një nga një kundërshtarët e tij, djali i shtatë herë fituesit të "Topit të Artë" shënon një gol fantastik. Pamjet kanë bërë xhiron e mediave sportive. Mateo Messi po ecën në gjurmët e babait të tij. Goli:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit