Nga mesnata sërish shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.06.2022, 21:14

Kryetari i Komisionit Rregullativ për Energjetikë dhe shërbime të ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Marko Bislimovski deklaroi se do të kemi çmime të reja të derivateve të naftës që do të vlejnë nga mesnata.

Siç theksoi ai, nafta do të rritet për gjysmë denarë, ndërsa benzina do të lirohet për 1,50 denarë.

Me njoftim zyrtar me çmimet e derivateve të naftës pritet të dalë gjatë ditës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit