Ish-diplomati kosovar shkon për pushime në Greqi, serbët ia vandalizojnë makinën

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.06.2022, 13:07

Ish-diplomatit të Kosovës në Bruksel, Labinot Hoxhas i është vendosur flamuri serb në veturë.

Kjo i ka ndodhur gjatë këtij vikendi, në Greqi – teksa po pushonte.

Vetë Hoxha e ka treguar ngjarjen përmes një postimi në Twitter. Dyshon se aktin e ka kryer ndonjë huligan serb i futbollit.

” A nuk mund të pushojnë nga urrejtja të paktën për fundjavë”, ka shkruar ndër tjerash ai.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit