Skandali/ Qytetari shkon të bëjë grafi në spitalin e Fierit, e detyrojnë të blejë disk në farmaci

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18.06.2022, 08:52

Shëndetësia në Shqipëri vazhdon të jetë në gjendjen më skandaloze të mundshme, pasi e vetmja gjë e mirë që po bëhet janë tenderat pa hesap ndaj oligarkëve, ndërsa shërbimi për qytetarët është si mos më keq.

Rasti i fundit i mbërritur pak minuta më parë në redaksinë e JOQ Albania e dëshmon më së miri këtë. Një qytetar ka shkruar për JOQ se e kanë detyruar të blejë një disk në farmaci nëse dëshiron të bejë një grafi në spitalin e Fierit.

Qytetari tregon se nga halli ka shkuar e ka blerë.

Thënë shkurt, përfitues nga kjo ngjarje është sërish privati,

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit