Policia kolumbiane zbulon 1.3 ton kokainë të maskuara si patate

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 17.06.2022, 21:57

Autoritetet kolumbiane konfiskuan mbi 1.3 ton kokainë të maskuara si patate brenda një kontejneri transporti, sipas një raporti të policisë.

Autoritetet morën një informacion nga një telefonues anonim në lidhje me dërgesën.

Qentë zbulues dhe mbi 40 njerëz punuan për të zbuluar drogën përpara se kontejneri të dërgohej nga Kolumbia në Spanjë, sipas 9News.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit