Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.06.2022, 09:43

Interneti i shpejtë i Starlink i Elon Musk arriti edhe në Maqedoni të Veriut.

Sipas lajmi.net, i njëjti së shpejti pritet të arrijë edhe në Kosovë.

Në bazë të hartës së publikuar, bëhet e ditur se në Kosovë do të fillojë të aplikohet që nga vitit 2023.

Ndërkaq, në Shqipëri do të fillojë nga ky vit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit