Kokaina e fshehur mes bananeve dorëzohet gabimisht tek supermarketet e Çekisë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 16.06.2022, 19:52

Policia e Republikës Çeke ka kapur dhe ka sekuestruar 840 kilogramë kokainë të fshehura në ngarkesa me banane të mbërritura gabimisht në disa supermarkete në vend. Alarmi është ngritur nga punonjës të supermarketit të cilët zbuluan pluhurin e bardhë të fshehur mes frutave.

Plaçka e drogës vlen rreth 80 milionë euro – ngarkesa më e madhe e kapur ndonjëherë në Republikën Çeke.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit