Mauro Ikardi i vetëofrohet Milanit

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 15.06.2022, 16:06

Milani është duke punuar që të pëforcojë ekipin për sezonin e ardhshëm, sidomos në repartin e sulmit. Sipas mediave italiane, ish-sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi i është vetofruar Milanit.

Hapësirat e pakta te PSG-ja, kanë bërë që lojtari të mendojë rikthimin në Milano, por kësaj here me ngjyrat kuqezi.

Aktualisht, Milani ka dy sulmues kryesorë në skuadër si Giroud dhe Ibrahimovic, por ky i fundit ende nuk ka rinovuar dhe dëmtimi që ka, detyron drejtuesit të mendojnë një alternativë të re në repartin e sulmit.

Ikardi e njeh mjaft mirë Serinë A dhe do ishte i preferuar. Mbetet të shihet a do fillojnë negociatat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit