Rikthehet “SQUID GAME”, Netflix zyrtarizon sezonin e dytë të serialit

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 13.06.2022, 20:41

Netflix ngacmoi gjithë fansat me një raund të ri frike dhe emocioni me një trailer të ri për serialin e tij të suksesshëm dramatik korean "Squid Game" të ndjekur nga një deklaratë nga krijuesi i serialit. Platforma e transmetimit postoi në Twitter videon 10 sekonda të dielën, së bashku me një njoftim nga Hëang Dong-hyuk, krijuesi, shkrimtari, regjisori dhe producenti ekzekutiv i serialit.

“U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të ‘Squid Game’ vitin e kaluar. Por u deshën 12 ditë që ‘Squid Game’ të bëhej seriali më i popullarizuar i Netflix ndonjëherë”, shkroi ai. “Si shkrimtar, regjisor dhe producent i ‘Squid Game’, një thirrje e madhe për fansat në mbarë botën. Faleminderit që e shikoni dhe e pëlqeni shfaqjen tonë.”

Hëang zbuloi se antagonisti The Front Man (Lee Byung-hun) dhe protagonisti Seong Gi-hun (Lee Jung-jae) do të ktheheshin. "Njeriu me kostum me ddakji mund të kthehet," tha ai, duke iu referuar rekrutuesit të lojës (Gong Yoo).

Ai gjithashtu zbuloi se audienca do të takojë të dashurin e Young-hee, kukullës së madhe vrasëse animatronike të përdorur në lojën e parë të konkursit, "Red Light Green Light". Kukulla u modelua sipas Cheolsoo dhe Younghee – personazhe fëmijësh në tekstet koreane.

Shfaqja ndjek Seong Gi-hun dhe qindra konkurrentë të tjerë të ngarkuar me borxhe të mëdha ndërsa marrin pjesë në gara duke luajtur lojëra të shtrembëruara dhe të dhunshme për fëmijë për miliona dollarë. Konkursi mund të ketë vetëm një fitues dhe ata që humbasin vdesin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit