Gruaja shqiptare vdes në Amerikë, familjarët kërkojnë ndihmë për të sjellë trupin në Shqipëri

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 12.06.2022, 18:00

Një grua shqiptare ka ndërruar jetë së fundmi në SHBA, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Familjarët e 67-vjeçares, tashmë janë duke kërkuar ndihmë për të sjellë trupin e saj në Shqipëri. Vajza e saj ka organizuar një gofundme dhe fton gjithë shqiptarët ta ndihmojnë.

Nertila Muska shkruan:

Përshëndetje, emri im është Nertila dhe po mbledh para për nënën time. Më 11 qershor 2022, nëna ime 67-vjeçare vdiq nga një sëmundje shumë e rrallë e kancerit në spitalin e kancerit UF Health Shands, Gainesville Fl. Ju lutem më ndihmoni mua dhe familjen time për të plotësuar dëshirën e saj të fundit për ta marrë trupin e saj për ta varrosur përsëri në Shqipëri sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit shumë dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve për ndihmën dhe mbështetjen tuaj. I uroj të gjithëve shëndet dhe lumturi në jetën e tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit