Norvegji, princesha martohet me Gurunë e saj shpirtëror: Më rreh zemra për të

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 07.06.2022, 21:02

“Jam e lumtur të njoftoj se jam fejuar me gurunë Durek, atë që më bën zemrën të rrahë, ai që më sheh dhe njeh potencialin tim më të lartë e që më bën të qesh”, kështu Princesha Martha Louise nga Norvegjia, 50 vjeç, zyrtarizoi në Instagram martesën e saj të ardhshme me gurunë shpirtëror amerikan Durek.

Ajo, nëna e tre fëmijëve mbretërorë, është e katërta në radhën e pasardhësve të fronit norvegjez. Ai, Durek Verrett, 47 vjeç, është një udhërrëfyes shpirtëror shumë i arrirë (midis adhuruesve të tij është Gwyneth Paltrow) që punon në Los Anxhelos.

"Dashuria tejkalon dhe na bën të rritemi – shkruan princesha – Dhe jam shumë e lumtur që vazhdoj të rritem me këtë burrë të bukur. Faleminderit të gjithë miqve dhe familjes që kanë qëndruar fort pranë nesh". Prindërit e nuses King Harald dhe Mbretëresha Sonja, në fakt e kanë pritur me gëzim shpalljen e fejesës zyrtare, duke i uruar “gjithë të mirat për të ardhmen”.

Sipas mediave norvegjeze, princesha, vëllai i madh i së cilës, Princi i Kurorës Haakon, është trashëgimtar i fronit, synon të transferohet në Kaliforni me fëmijët e saj. Në mars, princesha ndau foton e parë të tre fëmijëve të saj me partnerin e saj. Tani mungon vetëm data e dasmës.

Burimi: TGCOM24 | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit