Në Shqipëri temperatura 35°C/ Kroacia përballet me stuhi të frikshme, breshëri sa një kokërr arrë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 03.06.2022, 14:26

Teksa në Shqipëri, në këtë fillim qershori, temperaturat kanë shkuar mbi 35 gradë Celcius, në Kroaci reshjet e breshërit kanë trembur qytetarët. Një stuhi e fortë breshëri ka goditur Zagorjen në Kroaci duke shënuar kështu një nga stuhitë më të forta të regjistruara ndonjëherë në vend.

Gjithashtu, në zonën nga Kumrovec deri në Veliki Trgovišće ka pasur një sasi më të madhe të reshjeve në formë breshëri. Breshër në madhësinë e një arre ka rënë në zonën e Zagorske Selo, Jezera Klanječki dhe Zabok. Sipas banorëve, reshjet e breshërit në rrugë janë disa dhjetëra centimetra të larta.

Prizori katastrofe iz Zagorja: Tuča izazvala kaos na cestama, rušila se  stabla, poplavljeni podrumi... - Večernji.hr

Vineyards destroyed in Croatia, vehicles stuck on the road due to hail

Više o temi poplava | Telegram.hr

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit