Tirana “pushtohet” nga parada LGBTQI: “Ne jemi familje”

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 21.05.2022, 12:07

Ditën e sotme po mbahet në Tiranë “Parada e Krenarisë” nën moton “Ne jemi familje”.

Anëtarë dhe mbështetës të komunitetit LGBTQI janë të pranishëm.

Nga pjesëmarrësit shikohet se ka edhe persona të cilët kanë sjellë fëmijë të vegjël të shoqëruar me karrocë.

Ndërkaq vihet re se në makinën që i paraprin paradës, ka persona që mbajnë maska.

Nuk dihet ndërkohë se përse në një paradë “krenarie” pjesëmarrësit duhet të mbajnë maska për të mos u identifikuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit