Shqiptarët paguajnë taksat, RTSH jep filma në gjuhën serbe

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.05.2022, 22:02

Radio televizioni Shqiptar prej vitesh i rrjep shqiptarët me taksën që u mbahet çdo muaj në faturën e energjisë elektrike. Askush nuk e kupton dobinë e kësaj takse përveç detyrimit me dhunë se duhet paguar, në të kundërt të priten dritat.

Çdo muaj shqiptarët paguajnë 100 lekë të reja taksë për RTSH por në këmbim duket se nuk marrin asgjë. Përkundrazi, me paratë e tyre RTSH jep filma në gjuhën serbe. Kështu një qytetar është ankuar pranë redaksisë sonë në lidhje me këtë çështje.

Ai shkruan:

Pershendetje Joq, turp, Rtsh film jep filma serb, turp turp me tvsh qe paguan populli kemi taksiratin te degjojme serbisht. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit