Ukraina shpallet fituese e EUROVISION

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15.05.2022, 01:01
Ukraina është shpallur fituese e Eurovision me 631 pikë. Diferencën e bënë votat e publikut. Në vendin e dytë u rendit Mbretëria e Bashkuar dhe në vendin e tretë Spanja.
Ndërkohë, Shqipëria i ka dhënë 12 pikë Italisë.
Kujtojmë se vendi ynë u përfaqësua në Eurovision nga këngëtarja Ronela Hajati, e cila nuk shkoi dot në finale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit