Masakër në një supermarket në New York/ 18-vjeçari vret 10 klientë, shënjestronte personat me ngjyrë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15.05.2022, 00:38

Të paktën 10 persona u vranë dhe tre u plagosën pasi një person i armatosur hapi zjarr brenda një supermarketi ne New York. Personi i armatosur shënjestroi një dyqan në një zonë kryesisht me persona me ngjyrë dhe qëlloi 11 njerëz, tha policia.

Policia dhe mjetet e emergjencës mbërritën me shpejtësi në vendngjarje dhe i shtynë të gjithë të mbrapsht

Autori, i veshur me uniformë ushtarake, është marrë në paraburgim nga Departamenti i Policisë Buffalo. Ai ishte i armatosur rëndë.

Të shtënat ndodhën të shtunën në supermarketin Tops (në foto) në 1275 Jefferson Avenue, në Buffalo, Nju Jork.  Të paktën 10 persona u qëlluan

Shumë prej viktimave janë qëlluar me plumb në kokë.

Personi i armatosur mbante dy pushkë dhe mbante një helmetë Kevlar, që shihet këtu, forca të blinduara dhe mbante dy pushkë

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit