Përleshje në parking, plagoset një person me kaçavidë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.05.2022, 19:49

Me një kaçavidë, pasditen e djeshme, një person dyshohet se ka tentuar ta privojë nga jeta një person tjetër. Përleshjes mes tyre i parapriu një fjalosje që ndodhi në parkingun e një marketi në fshatin Banjë të Istogut.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se i dyshuari e ka therë dy herë me kaçavidë viktimën – një herë në dorën e majtë dhe një herë nën sqetull.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili tha se viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore, por tanimë është në gjendje stabile.

Prangave të Policisë nuk ka arritur t’i ikë i dyshuari, i cili u kap në vendin e ngjarjes, mirëpo ai e kishte një ‘kërkesë’ për zyrtarët policorë.

Ai ka kërkuar ndihmë mjekësore duke thënë se është goditur nga viktima me mjet të fortë.

Pas pranimit të ndihmës, i njëjti është dërguar në stacion policor dhe me vendim të prokurorit, është ndaluar për 48 orë.

Gashi njoftoi se lidhur me këtë është iniciuar rasti “Vrasje në tentativë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit