Pas Shqipërisë, kosovarët ia mësyjnë edhe Maqedonisë, kolona të gjata në kufi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.05.2022, 17:04

Fundjava ka nisur me një fluks të lartë të veturave, të cilat po kalojnë në kufirin Maqedoni-Kosovë.

Në disa pamje të publikuara shihen kolona të gjata të makinave duke pritur në kufirin Maqedoni-Kosovë.

Qendra Kombëtare për Menaxhim kufitar në përditësimet e fundit ka treguar që pritjet më të gjata për hyrje janë 10 minuta, ndërsa daljet janë 5 minuta.

Kolona të gjata sot ka pasur edhe në kufirin me Shqipërinë.

Gjendjen në të gjitha pikat kufitare mund ta gjeni më poshtë:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit