Mbetet shtatzënë për herë të parë ministrja e Ramës Edona Bilali

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 14.05.2022, 12:04

Edona Bilali, deputetja e PS e katapultuar e para në listat e kanfidatëve për deputetë në Shkodër nën siglën e Rilindjes në zgjedhjet e 25 Prillit, mësohet se do të bëhet nënë për herë të parë.

E emëruar ministre e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, pavarësisht se ka thuajse aspak eksperiencë në politikë, shkodrania pati mbështetjen e plotë të Ramës aq sa emrit të saj iu bë një propagandë e fuqishme.

Sipas burimeve nga miq të ssj të afërt, ministrja që e konsideronte Ramën “Zeus” të shqiptarëve është në pritje të fëmijës së saj të parë.

33-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj kanë vendosur ta mbajnë lajmin privat dhe ministrja shihet në publik me veshje të gjera në mënyrë që barku i saj të mos bjerë në sy.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit