Arrestohet ushtari i FSK-së, rrahu gruan e më pas kërcënoi policët

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.05.2022, 09:28

Dje në Drenas është arrestuar një pjesëtar i FSK-së.

Ai ka përfunduar në pranga nën dyshimin për dhunë në familje, shkruan lajmi.net.

I njëjti dyshohet që pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare.

Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor e pas intervistimit ka shkuar tek familja e vajzërisë ndërsa i dyshuari duke mos i respektuar urdhërat i ka kanosur zyrtarët policorë.

Me vendim të prokurorit, i njëjti pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit