Nesër regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 13.05.2022, 11:11

Ministria e Punëve të Brendshme e informon opinionin se nesër, më 14 maj, në periudhën nga ora 09:00 deri në ora 12:00, për shkak të garës “Triogi Triatlon”, MPB do të marrë masa për regjim të veçantë të komunikaciont në rrugë të caktuara në Shkup.

“Pozicioni fillestar i garës është Qendra Sportive “Boris Trajkovski”, ndërsa garuesit do të lëvizin në një pjesë të rrugëve rreth QS “Boris Trajkovski” dhe në korsinë e djathtë të bul. Ilinden, pastaj në lëvizje nga kryqëzimi në bul.“8 Shtatori” deri tek kryqëzimi me rrugën “Lublanska” dhe anasjelltas, njofton MPB.

Për këto arsye, Departamenti i sigurisë së qarkullimit rrugor do të marrë masa për një regjim të veçantë qarkullimi në rrugët e mësipërme dhe qarkullimi do të ridrejtohet në rrugët përreth.

MPB apelon qytetarët që t’i respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet ngjarja.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit