Paguan 19 mijë e 500 euro dhe material ndërtimore në këmbim të vizave sllovene, mashtrohen keq-arrestohet prishtinasi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.05.2022, 10:18

Paguan 19 mijë e 500 euro dhe material ndërtimore në këmbim të vizave sllovene, mashtrohen keq-arrestohet prishtinasi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një i dyshuar mashkull në Prishtinë, pasi dyshohet se ka mashtruar dy persona duke ua marrë paratë në këmbim të vizave sllovene.

Bëhet e ditur se i dyshuari në këmbim të të vizave dhe për të fituar grande në Ministrinë e Bujqësisë, kanë paguar 19 mijë e 500 euro dhe material ndërtimor.

Me vendim të prokurorit i dyshuarit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë:

MASHTRIM

Rr. Mujë Krasniqi, Prishtinë 2020, Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka mashtruar dy viktimat meshkuj kosovarë duke u marrë para në këmbim të vizave sllovene dhe për të fituar grande në Ministrinë e Bujqësisë. Për këto marrëveshje viktimat kanë paguar para në vlerë 19.500 euro dhe material ndërtimor. Me vendim të prokurorit i dyshuarit është dërguar në mbajtje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit