LSDM: Deputetët e VMRO-së t’i kthejnë pagat, mëditjet e shpenzimet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.05.2022, 12:58

Deputetët e VMRO-DPMNE-së t’i kthejnë pagat, paratë për mëditje dhe shpenzimet për rrugë te qytetarët. Këto janë mbi 55.000 euro në muaj.

VMRO-DPMNE-ja është partia e vetme në botë që në kohën e krizës më të madhe në botë bllokon Kuvendin dhe e pengon miratimin i ligjeve të rëndësishme.

VMRO-DPMNE është partia e vetme në botë që mburret se i dëmton qytetarët përmes bllokimit të zgjidhjeve ligjore.

Me urdhër të Nikolla Gruevskit dhe me diktim të Hristia Mickoskit deputetët e VMRO-DPMNE-së dje shpenzuan mijpra euro para të popullit për të prishur edhe një ditë pune të Kuvendit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit